Jakiej maty warto użyć, aby zapewnić maluchowi komfort i bezpieczeństwo?

Jakiej maty warto użyć, aby zapewnić maluchowi komfort i bezpieczeństwo?

Dzieci podczas zabawy nie myślą o swoim bezpieczeństwie. Łatwo o wypadek, zwłaszcza na twardej podłodze. Ponadto kafelki czy panele są nieprzyjemnie chłodne, wpływając negatywnie na samopoczucie dziecka i narażając je na ryzyko zachorowania. Na szczęście stworzono maty do zabawy zarówno dla najmłodszych, jak i tych starszych. Bardzo wygodne, składane, są łatwe w przechowywaniu i zawsze możesz je wyciągnąć, by zabrać ze sobą dziecko wraz z jego zabawkami dosłownie wszędzie – nawet do kuchni, aby mieć je na oku podczas przygotowywania obiadu. Rynek jest pełen przeróżnych mat, dlatego warto zastanowić się nad tym, która z nich odpowie na potrzeby Twojego malucha?

Od jakiego wieku dziecko może korzystać z maty?

Przy wyborze maty przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału jest wykonana i czy spełnia atesty bezpieczeństwa. Maty do zabawy dostępne w naszej ofercie są całkowicie bezpieczne – nie wywołują reakcji alergicznych i są higieniczne. Mając pewność, że wybrany produkt jest przeznaczony dla dzieci, możemy się cieszyć nim już od pierwszych miesięcy życia naszego szkraba! Wysoki poziom bezpieczeństwa zabezpieczy Twojego malucha przed ewentualnymi wypadkami, dzięki czemu będzie mógł bawić się swobodnie i bezpiecznie.

Mata duża? Mała? Jaki rozmiar wybrać?

Na początku, w szczególności dla niemowlaka, warto zdecydować się na mniejszy model. Dopóki nie jesteśmy pewni, jaki rodzaj zabawy preferuje malec, znacznie bezpieczniej będzie poobserwować go na mniejszej macie, która i tak zapewni mu wystarczająco dużą przestrzeń do zabawy. Model taki jak VELVET BLACK byłby idealnym wyborem. Jeśli jednak wiemy, że dziecko jest bardzo energiczne, warto zdecydować się na zaoferowanie mu większej powierzchni do zabawy. Mata VELVET PINK 125 x 125 byłaby doskonałym wyborem dla dziecka, które uwielbia dużo się przemieszczać ze swoimi zabawkami. Wybierając odpowiednią matę, należy również zadecydować, czy ma być ona okrągła, czy kwadratowa. Nie ma dużej różnicy, jednak mata kwadratowa potencjalnie zapewni większą powierzchnię zabawy, dlatego jest o wiele lepsza dla dzieci pełnych energii. Okrągła, ze względu na swój łagodny kształt, doskonale sprawdzi się w przypadku spokojniejszego szkraba.

Czy są maty gorsze i lepsze?

Jak już zostało wspomniane, najważniejszym zagadnieniem przy wybieraniu odpowiedniej maty jest skupienie się na tym, z jakich materiałów została wykonana i czy posiada odpowiedni atest bezpieczeństwa. Cała reszta zależy już od dopasowania jej do gustu Twojego i Twojego malca. Dziewczynka z pewnością ucieszy się z łagodnego, pudrowego różu, podczas gdy dla chłopca lepszym wyborem będzie ciemny kolor. Ciemniejsze kolory są dobrym wyborem dla dzieci, którym często zdarza się coś zabrudzić. Warto również zwrócić uwagę na to, jaką powierzchnią dysponujesz w domu. Mniejsza mata jest łatwiejsza do wciśnięcia w każdy kąt, w przeciwieństwie do dużej. Reasumując – możesz mieć pewność, że maty dostępne w naszym sklepie odpowiadają w pełni na potrzeby dziecka i znajdziesz u nas jedynie produkty najlepszej jakości. Wszystkie maty zostały przystosowane tak, aby zapewnić maleństwu maksimum komfortu przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl