Najlepsze miejsce do zabawy dla dziecka – namiot tipi

Najlepsze miejsce do zabawy dla dziecka – namiot tipi

Każdy z nas pamięta wyjątkowe chwile spędzone pod namiotem zbudowanym z podręcznych przedmiotów. Kilka krzeseł, koc, poduszki w środku i dywanik, by nie było zimno na panelach. Spędzaliśmy w tym prywatnym kąciku najlepsze chwile, bawiąc się i wychodząc naprzeciw własnej wyobraźni. Namiot dawał poczucie bezpieczeństwa i pozwalał poczuć się samodzielnym poszukiwaczem przygód, który jest sam na sam ze swoimi pomysłami i zabawkami. Dzieci kochają zabawę w takich miejscach, dlatego namiot tipi jest dla nich spełnieniem marzeń – zwłaszcza gdy dziecko nie posiada własnego pokoju.

Tam, gdzie liczy się wyobraźnia

Namioty tipi nie są dużym wydatkiem, zwłaszcza kiedy zobaczy się, co tak naprawdę oferują dla naszej pociechy. Pozornie zwyczajne miejsce dla dorosłych, w oczach naszego malucha zamienia się w niezwykłe, pełne magii, gdzie zupełnie zaciera się granica między rzeczywistością a wyobraźnią. Przebywając w takim miejscu, dziecko samo tworzy i kreuje zabawy, zaczyna się uczyć, czytać czy wykonywać ćwiczenia, które mu zaproponujesz. Będzie zachęcone do odkrywania swoich własnych granic i możliwości, ponieważ będzie się czuło samodzielne i bezpieczne. Dla dziecka w namiocie wszystko jest możliwe, dlatego nie boi się próbować. Komfort psychiczny sprawia, że nieudane próby nie wprawią go w zawstydzenie i nie zrazi się do nich. Zarówno te bardziej energiczne maluchy, jak i spokojniejsze znajdą swój sposób na zabawę – i to niejedną!

Namiot tipi to poczucie bezpieczeństwa dla dziecka i rodzica

Na rynku dostępnych jest wiele przeróżnych namiotów, zarówno tych rodzaju tipi, jak i zwykłych. Dlaczego więc uważamy, że to tipi są najlepszym wyborem? Przede wszystkim można je z łatwością rozłożyć w dowolnym miejscu – zarówno w domu, jak i na podwórku. Po drugie składa się je i rozkłada bardzo szybko, nie musisz poświęcać zbyt wiele czasu na mocowanie się z prętami. Po trzecie – i najważniejsze – są w pełni bezpieczne. Przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić, czy zostały wykonane z przystosowanych dla dzieci materiałów, które nie będą wywoływały reakcji alergicznych. Namiot TIPI GREY jest doskonałym przykładem w pełni bezpiecznego namiotu dla dziecka. Jego kije zostały wykonane z drewna sosnowego, natomiast bawełniany materiał posiada odpowiedni certyfikat bezpieczeństwa. Namiot jest również bardzo stabilny. Nie od dziś wiadomo, że dzieci miewają różne pomysły, zwłaszcza w szale zabawy. Nawet jeśli taki namiot ulegnie złożeniu, Twojemu dziecku nie stanie się żadna krzywda.

Zabawa i odpoczynek dla dziecka – wszystko, co znaczy namiot tipi dla najmłodszych

Namiot tipi umożliwia dziecku wiele kreatywnych zabaw i naukę, ale również możliwość relaksu i zredukowania stresu. W przypadku przykrych dla niego sytuacji zawsze będzie miało miejsce, w którym będzie mogło się schować, a Ty nie będziesz musiał się o nie zamartwiać. Maluszek bardzo chętnie urządzi tam sobie popołudniowe drzemki czy uspokoi się podczas układania puzzli. Rodzice mogą swobodnie zostawić malca, by ten zajął się sobą, i zyskać czas na zajęcie się sobą czy obowiązkami domowymi. Dzięki możliwości rozłożenia takiego namiotu dosłownie wszędzie możesz nakłonić dziecko do zabawy czy odpoczynku na świeżym powietrzu, co pozytywnie wpłynie na jego samopoczucie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl