Wpływ suchego basenu na rozwój psycho-fizyczny dziecka

Wpływ suchego basenu na rozwój psycho-fizyczny dziecka

Zabawki są dla dzieci nie tylko frajdą i rozrywką, ale dzięki poznawaniu i badaniu świata jednocześnie uczą przez zabawę. Ciężko z tego względu wyobrazić sobie lepszą zabawę dla najmłodszych niż suchy basen! Jego przemyślana konstrukcja i projekt to połączenie bezpieczeństwa z rozwojem dziecka pod każdym kątem – zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Ciężko znaleźć malucha, który nie uwielbiałby szaleństw w kulkach, czy to samemu, czy ze swoimi rówieśnikami. Suchy basen to niewielki wydatek, który będzie prawdziwą perłą dzieciństwa Twojej pociechy! Skąd jednak aż tak duża pewność jego pozytywnego wpływu na rozwój maleństwa? Tajemnica tkwi w prostocie wykonania!

Nauka liczenia, nazw kolorów, rozwijanie pamięci i wiele innych

Kiedy myślimy o suchym basenie, przede wszystkim myślimy o jego zawartości, czyli kulkach, którymi się go wypełnia. Te posiadają niezliczone właściwości i są kluczowe w rozwoju dziecka. Dzięki temu, że są kolorowe, można za ich pomocą nauczyć dziecko liczyć, odróżniać kolory, układać kształty. Mają wiele zastosowań w nauce i zabawie, a co najważniejsze, można zostawić z nimi dziecko samo, bez obawy o jego bezpieczeństwo. Kulki można opatrzyć naklejkami z literami i uczyć maluszka alfabetu. Można zachęcić go do dopasowywania kulek do konkretnych kolorów tak, aby bez problemu opanował całą paletę barw. Jego skupienie na kulkach oraz liczne zabawy będą automatycznie rozwijały wyobraźnię i pamięć. Nauka przyjdzie bardzo naturalnie poprzez najprostsze zabawy. Na przykład można zachęcić dziecko, by segregowało kolory albo układało z piłeczek konkretne kształty. Są wręcz idealne również do nauki liczenia. Ich przyciągające uwagę barwy oraz zachęcająca struktura bez reszty pochłoną każde dziecko!

Trening czyni mistrza

Skoro kulki tak dobrze rozwijają umysł dziecka, to w jaki sposób mogą wpłynąć na rozwój fizyczny? Układanie, przerzucanie oraz rozdzielanie piłek to nie tylko sposób na rozwój psychiki – to również trening motoryki. W jaki sposób? Otóż wymaga to ruchu, precyzji, kontrolowania swojej ręki, aby trafić do odpowiedniego pojemnika, dorzucić do niego lub ułożyć konkretny wzór. Głęboki, wykonany z bezpiecznego materiału suchy basen zachęca do wskakiwania do niego. Można zaproponować dziecku ciekawe zabawy, które zachęcą je do ruszania się i odkrywania jego tajemnic. Jedną z ciekawszych zabaw jest poszukiwanie skarbów, czyli ukrycie jakiegoś miękkiego przedmiotu, na przykład pluszaka, w głębi basenu, aby dziecko musiało go odszukać. Masaż kulkami bardzo dobrze wpływa na mięśnie dziecka.

Suchy basen to przyjaciel w rozwoju Twojego dziecka

Jak widać na podstawie powyższych przykładów, suchy basen jest doskonałym asystentem w rozwoju psychofizycznym dziecka. Jego bardzo szerokie możliwości otwierają niemal nieskończony świat zabawy. Co zaś najważniejsze – prostota basenu w połączeniu z jego kolorowymi dodatkami oraz wykorzystaniem bezpiecznych materiałów sprawia, że dziecko będzie chciało ciągle tam wracać i bawić się, ile tylko mu wystarczy sił. Dzięki temu nie będziesz musiał nakłaniać dziecka do nauki. Ta nauka zacznie przychodzić sama w najbardziej przyjemny i przystępny dla dziecka sposób – poprzez zabawę. Po wymyśleniu kilku zabaw maluszek szybko je podłapie i będzie kontynuował samodzielnie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl